Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Cupra el-Born je první elektromobil značky. Má sportovního ducha a ujede 500 km

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

„Cupra el-Born je živoucím důkazem, že sportovní výkony a elektrifikace patří k sobě,” uvedl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky Cupra.

První elektromobil značky Cupra, který se bude běžně prodávat | foto: Cupra

TIP: Cupra e-Racer je elektromobil na závodní okruhy

Cupra jde do elektromobilů

Abychom byli úplně přesní, Cupra el-Born vlastně tak úplně není prvním elektromobilem této španělské značky (která patří do koncernu Volkswagen), protože už jsme mohli vidět nějaký ten elektrický speciál pro závodní tratě, ale je to první plně elektrický vůz Cupra, který bude možné běžně zakoupit. Podle prvních oficiálních renderů i specifikací to bude pořádný elektrický ďábel, co říkáte?

„Vývoj modelu Cupra el-Born se zaměřil na sportovní výkony a dynamiku. Řidič si tak může kdykoli užívat okamžitého zrychlení, které například z 0 na 50 km/h trvá pouhých 2,9 sekundy.” píše se v oficiální tiskové zprávě od společnosti Cupra.

TIP: Cupra odhaluje interiér koncepčního elektromobilu

Speciálně pro tento elektromobil, který je v rámci koncernu postavený na platformě MEB, byl exkluzivně vyvinut sportovní podvozek s adaptivními tlumiči DCC Sport (Dynamic Chassis Control Sport). Podvozek má sníženou světlou výšku a automaticky se přizpůsobuje provozním podmínkám, díky čemuž přináší nejvyšší úroveň jízdní dynamiky.

Nejen sportovní duch, ale i hodně slušný dojezd

Pokud jde o ty nejdůležitější specifikace, nový elektromobil Cupra el-Born se může pochlubit 82kWh baterií (s využitelnou kapacitou 77 kWh), se kterou má ujet až 500 km na jedno nabití. Na rychlonabíječce pak postačí jen 30 minut pro doplnění energie pro dojezd minimálně 260 km. Ve výbavě se objevuje také například průhledový displej s rozšířenou realitou. Interiér je celkově hodně sportovní a minimalistický.

Vyrábět se bude v závodě v německém Cvikově společně s elektromobilem Volkswagen ID.3. Na trh má být uveden v roce 2021. Cena je zatím neznámá, stejně jako spousta dalších podrobností, na které si taktéž ještě budeme muset počkat.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení