Čtvrtý elektromobil od Tesly nedorazí tak brzy, jak se čekalo

27. 3. 2017  |  Luboš Srb  |  komentovat

Šéf automobilky Tesla měl v poslední době různé narážky, podle kterých se někteří domnívali, že by mohl příští elektromobil Model Y – cenově dostupný SUV model – dorazit už zanedlouho.

Nicméně Elon Musk v jednom ze svých příspěvků na sociální síti Twitter prozradil, že je elektromobil Model Y ještě „roky vzdálený“, čímž ukončil poměrně nadějné spekulace některých příznivců a fanoušků.

Už dříve jsme se dozvěděli, že chce Tesla v roce 2018 vyrobit 500 000 vozů a v roce 2020 pak dokonce celý 1 milion vozů. Čtvrtý elektromobil nového portfólia ambiciózní automobilky však zřejmě k tomuto cíli příliš nepomůže.

Model Y bude kompaktním SUV elektromobilem a výrobce jej postaví na stejné platformě jako cenově dostupný Model 3. Ten vyjde na částku v přepočtu od cca 900 tisíc korun, čímž dá ochutnat nejmodernější elektromobilitu mnoha lidem.

Pokud jde o výbavu, zatím bohužel nemáme informace o dojezdové vzálenosti, výkonu motoru a dalších parametrech, nicméně Musk už dříve prozradil, že se budou dveře u Modelu Y otevírat stejně jako u Modelu X, tedy jako křídla.

zdroj: Twitter

Články: , ,

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli očekávaný nový elektromobil Hyundai Kona Electric, který jednoznačně zaujme svým futuristicky laděným vzhledem či dojezdem atakujícím hranici 500… (diskuze 7)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

Elektromobily na sebe strhávají čím dál tím větší pozornost. A to nejen svými neustále vylepšovanými specifikacemi a vlastnostmi, ale vlastně i s tím, jak… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla Model 3: elektromobil konečně pro… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 17. 10. 2018

ČEZ otevřel rychlonabíjecí stanici na pražské Průmyslové ulici

Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 17. 10. 2018

Létající auto? Toyota připravuje dopravní prostředek budoucnosti

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu – dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 16. 10. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení