Čtvrtý elektromobil od Tesly nedorazí tak brzy, jak se čekalo

27. 3. 2017  |  Luboš Srb  |  komentovat

Šéf automobilky Tesla měl v poslední době různé narážky, podle kterých se někteří domnívali, že by mohl příští elektromobil Model Y – cenově dostupný SUV model – dorazit už zanedlouho.

Nicméně Elon Musk v jednom ze svých příspěvků na sociální síti Twitter prozradil, že je elektromobil Model Y ještě „roky vzdálený“, čímž ukončil poměrně nadějné spekulace některých příznivců a fanoušků.

Už dříve jsme se dozvěděli, že chce Tesla v roce 2018 vyrobit 500 000 vozů a v roce 2020 pak dokonce celý 1 milion vozů. Čtvrtý elektromobil nového portfólia ambiciózní automobilky však zřejmě k tomuto cíli příliš nepomůže.

Model Y bude kompaktním SUV elektromobilem a výrobce jej postaví na stejné platformě jako cenově dostupný Model 3. Ten vyjde na částku v přepočtu od cca 900 tisíc korun, čímž dá ochutnat nejmodernější elektromobilitu mnoha lidem.

Pokud jde o výbavu, zatím bohužel nemáme informace o dojezdové vzálenosti, výkonu motoru a dalších parametrech, nicméně Musk už dříve prozradil, že se budou dveře u Modelu Y otevírat stejně jako u Modelu X, tedy jako křídla.

zdroj: Twitter

Články: , ,

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Názor: 4 elektrické vozy, které změní svět jednou provždy

Elektromobilová revoluce již odstartovala. Nicméně největší vlna, která změní svět jednou provždy, nás v příštích pár letech teprve čeká. Dnešní elektrické vozy ujedou klidně… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

ČEZ díky dotacím pořídil nové elektromobily Hyundai Ioniq

Pětice nových elektromobilů poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění pracovních povinností. Počet elektromobilů jezdících po silnicích České republiky aktuálně překročil hranici… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Test Volkswagen e-Golf: seznámení s Automobilem

Ano, skutečně jsem ve slově Automobil napsal velké A. Právě elektrický Golf se totiž stane u mnoha z nás prvním elektromobilem, do kterého nasednou…. (diskuze 0)

Tomáš Drahoňovský  |   publikováno: DNES

Apple by mohl představit vlastní auto již v roce 2023

Apple údajně nekončí s myšlenkou vyrobit vlastní automobil. Stát se tak má nejdříve v rozmezí let 2023 až 2025. Tip: Apple má zelenou. V Kalifornii… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

e-Golfem po Praze. Vyzkoušeli jsme službu E-carsrent

Vyzkoušeli jsme, jaké je to jezdit s elektrickým Volkswagenem e-Golf po Praze. Pro tyto účely jsme si vybrali službu E-carsrent, která představuje největší půjčovnu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení