ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | Nissan Leaf (2018)

Chystaný elektromobil od Porsche: 500 km dojezd za 15 min nabíjení

  |  3 komentáře  |  autor: Martin Skořepa

Německý výrobce připravuje luxusní elektromobil zatím označovaný jako Mission E, který má nabídnout vysoký výkon, dlouhý dojezd, rychlé nabíjení, … a také vysokou pořizovací cenu.

Prémiový čistě elektrický automobil od Porsche se prý bude inspirovat od Tesly a svým uživatelům nabídne rychlé a pravidelné OTA aktualizace, přičemž díky nim si za příplatek budete moci dokonce i zvýšit výkon, např. ze 400 na 450 koní.

Podle dalších informací nabídne elektromobil Porsche Mission E například dojezd až 500 km (zřejmě podle NEDC měření), či rychlé nabití za pouhých 15 min v nabíječce. Ohledně dalších specifikací je zatím ještě brzy.

Připravovaný luxusní automobil od německé automobilky se má začít vyrábět až za 2 roky, takže k prvním zákazníkům dorazí nejspíše během 3 let. Cílem je vyrábět asi 20 tisíc kusů ročně. Cena by měla být pod hranicí 80 tisíc dolarů, tedy 2 mil. korun.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JiříHanssanctus Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
sanctus
sanctus

Evropa „Tesly“vyšachue.

Hans
Hans

Další úporný pokus o elektromobil zastaralé koncepce… Jaké proudy potečou nabíjecími přívody ? Kolik skutečných nabíjecích cyklů snesou – ještě blíže nespecifikované – akumulátory ? Jak nákladná bude ekologická likvidace takovéhoto automobilu a akumulátorů z něj ?

Jiří
Jiří

bohužel , elektro káry časem vytlačí ostatní dobře známé druhy automobilů… mět auto na baterky mi připadá jako klišé… vůně spáleného benzínu a křik motorů bude ta tam, a místo pro naftu strčíme auto do zásuvky jako vysavač… víceméně mě ta budoucnost dost štve , samej robot samá autoumatická pomoc … člověk bude jednoho dne jen tlustý líný prase protože technika bude dělat vše za Nás … nakonec příjde vlastní záhuba a následující restart lidstva.. naštěstí tou dobou už budu spokojený v urně spopelněný :D

Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Říše středu není zrovna pověstná svým postojem k ekologii. O to zajímavější je, že tam elektromobily a jejich popularita vcelku slušně…

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Prodeje elektromobilů v obrovské míře ovlivňuje cena baterií. Je to největší brzda tohoto odvětví průmyslu. Jak se ale zdá, tak se…

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gigatovárny od společnosti Tesla slibují revoluci na poli baterií, alespoň pokud jde o snížení výrobní ceny a následného zacházení s recyklací…

Mobilní zobrazení