Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Češi kupují méně osobních aut, ale více elektromobilů

  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Dle nejnovějších čísel Centrálního registru vozidel opět klesají prodeje osobních aut, ovšem prodeje elektromobilů navzdory tomu nadále rostou.

V období ledna až srpna 2019 bylo v Centrálním registru vozidel evidováno celkem 175 340 nových osobních automobilů, což představovalo meziročně o 17 912 registrací méně, tj. -9,27 %. Zájem o auta do zásuvky (pozn. elektromobily a plug-in hybridy) však vzrostl.

„V srpnu bylo poprvé registrováno více než 100 nových osobních elektromobilů (celkem 106),“ říká Ing. Jindřich Frič, Ph.D., ředitel Centra dopravního výzkumu, v. v. i., a dodává: „Zájem o vozidla do zásuvka podpořily také registrace osobních plug-in hybridů, kterých bylo v srpnu registrováno také rekordní počet (63). V uplynulých 8 měsících bylo registrováno celkem 527 osobních elektromobilů a 219 plug-in hybridů. I přes rekordní počet (746) těchto vozidel, byl podíl na všech registracích jen 0,43 %, v Evropě se tyto vozidla v minulém roce podílely na všech registracích 2 %.“

Prodává se Nissan, VW, BMW, Hyundai, a Tesla

Pokud počítáme jen s čistě elektromobily, pak v období leden-srpen 2019 se 124 registracemi vede automobilka Nissan, která prodává jeden z nejznámějších elektrovozů Nissan Leaf (test), dále v pořadí najdeme s 95 registracemi koncern VW, jehož prodeje táhne elektromobil Volkswagen e-Golf (test), na třetím místě se 79 registracemi je BMW prodávající elektromobil BMW i3 (test) a těsně za ním pak Hyundai se 78 registracemi elektromobilu Hyundai Ioniq Electric (test). Tesla dosáhla za letošek zatím na 66 registrací. Další výrobci jako je např. Audi, Jaguar, Kia, či Renault se krčí ke konci tohoto žebříčku.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LaďanViktorrockKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

No na to, že se tu Tesla ofiko ani neprodává, a vše musí být jen “individuální” dovozy, je 66 kousků úctyhodné číslo. :-) Jsem zvědav na čísla příští rok touto dobou, až vstoupí na trh e-CitiGO (a sourozenci), e-Corsa, Paugeot 208, a VW ID. 3 A celkově ten trend směřuje k tomu, co jsem opakoval několikrát v diskuzích, a opakovaně za to byl označován za bláhového snílka – celkový počet osobních aut. Pevně doufám, a věřím, že díky sdílení do deseti let klesne počet osobáků v populaci z nynějších téměř dvou na rodinu na hodnotu tak jeden na dvě rodiny.… Číst vice »

rock
rock

“z nynějších téměř dvou na rodinu na hodnotu tak jeden na dvě rodiny.” To jako na čtvrtinu současného stavu? Během deseti let? To už není snílkovství, to je čisté trolení. btw koukáte na nesprávnou statistiku. V prvním pololetí letošního roku u nás bylo v provozu 5 909 404 osobních automobilů, co je -tádadadá- o 186 tisíc VÍC než v prvním pololetí r. 2018. Takže ten trend spěje spíš k tomu, aby za deset let u nás bylo 7 500 000 (osobních) aut, což bude znamenat tři auta v rodině místo dvou ;-) Akorát teda budou starší, než dneska. Lidi očividně… Číst vice »

Viktor
Viktor

Bohužel souhlasím, že počet aut bude spíše růst dokud se neprosadí robo taxi a to bude u nás trvat výrazně déle než 10 let. Pokud jde o nové auta, taky třeba udržuju 15 let starou Corrolu Verso protože koupit dnes spalovák už nechci, hybrid v rodině máme jako druhé auto a na Teslu zatím nemám. Takže musím rok dva počkat až klesnou ceny a budou i nějaké ojetiny. Takových nás bude víc.

Laďan
Laďan

No,nebyt firem ktere dostali kralovske dotace na elektromobilitu,z tech xx elektroaut si soukr.klientela poridila tak dve,tri auta…jo,lidi to ocividne chteji. A Kerosin,dle toho co pisete jinde mate leaf,ionic,nero? A plne soukrome,nebo firemni. Jestli sve,jste asi dobre situovany podnikatel..a uz mate to e-citigo za top venu 429tkc v zakladu?

Mobilní zobrazení