Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

CAR4WAY brzy spustí volný carsharing mezi metropolemi

  |  Luboš Srb  |  diskuze

V rámci veřejného carsharingu CAR4WAY bude již brzy možné si zapůjčit auto v Praze a vrátit jej v Brně, nebo naopak. Na elektromobily v nabídce se však zatím novinka nevztahuje.

 

Tip: Elektrická Škoda Citigo představuje budoucnost CAR4WAY

Tzv. volný carsharing mezi Prahou a Brnem spustí CAR4WAY od 1. února 2019. Budete tedy moct jet z Prahy do Brna, nebo naopak, a rezervaci v druhém městě v klidu ukončit. To doposud nebylo možné. Tato výjimka je ovšem platná pouze pro vozy Škoda Octavia (!). Pro ostatní modely bude i nadále platit, že mají svou danou lokalitu, tedy Praha nebo Brno, a v té také musíte rezervaci ukončit. Pokud rezervaci ukončíte mimo lokalitu s jiným vozem než Škoda Octavia, vystavujete se pokutě 1300 Kč.

Pro vozy Škoda Octavia bude také vyřízeno parkovací povolení v obou městech. Nemusíte se tedy bát vozem z Brna zaparkovat na modré zóně v Praze. Naopak s Octavií z Prahy můžete bez problémů zajet do centra Brna, kde je běžně pohyb vozů omezen.

Jak to tedy bude fungovat?

Octavii si půjčíte například v Praze a vyrazíte do Brna. Tam auto zaparkujete a ukončíte rezervaci. Strávíte příjemný víkend a až auto budete zase potřebovat, tak si tu samou Octavii, nebo tu co bude poblíž zase zarezervujete a vyrazíte k domovu. Za čas, kdy jste auto nevyužívali, tím pádem neplatíte.

Nic už vám tedy nebrání nějaký takovýto příjemný víkend naplánovat. Stejně tak můžete tuto novinku využít pro cestu do školy s partou kamarádů. Pokud se vám nechce jet přeplněným vlakem, kterým na koleje míří většina studentů, domluvte se s partou a jeďte novou Octávií od CAR4WAY. Náklady si rozdělíte a dopravíte se pohodlně až před vchod. Využití volného carsharingu mezi metropolemi je samozřejmě mnohem více.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení