Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Bollinger oznámil ceny svých chystaných elektromobilů

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Startup Bollinger Motors před časem představil poměrně zajímavé elektromobily. Ty možná neoplývají super designem, ale zato vypadají na výsost prakticky.

Offroad pojmenovaný jednoduše B1 a pickup B2 budou oba začínat na cenovce 125 000 dolarů, tedy asi 2,88 milionu korun. Za tuto cenu dostane majitel elektromobil se 120 kWh baterií, což by mělo být dost na ujetí 320 kilometrů.

Maximální rychlost těchto krabic bude zhruba 160 km/h a zrychlení z nuly na 100 km/h by mělo být za 4,5 sekundy. Pohon tvoří dva elektromotory, které dohromady dávají výkon 458 kW. V čem Bollingery rozhodně vynikat nebudou, bude aerodynamika. Jejich design je spíše účelový, prostý prolisů, na druhou stranu se takové vozy budou asi jednoduše opravovat a budou velice praktické.

Prostupnost terénem bude asi slušná, vzhledem ke světlé výšce 38 centimetrů a hydropneumatickému pružení. To umožní i manuální přizvednutí nebo snížení auta v rámci 12,7 centimetrů. Brodivost je 91,4 centimetrů. I přes levně působící konstrukci jsou vozy tvořené částečně i poměrně kvalitních materiálů. Kryt podvozku je z karbon-Kevlaru. První dodávky by měly začít na americkém trhu v roce 2021.

Zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení