ElektrickéVozy.cz

BMW začne jezdit závody elektrických formulí E

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Závody elektrických formulí budou opět o něco zajímavější a prestižnější. Mezi týmy se totiž přidá německá automobilka BMW, která bude rozhodně usilovat o přední umístění.

Nicméně pro Němce to není tak úplně premiéra. Vozy od BMW již nyní jezdily na závodech elektrických formulí E například jako oficiální vozidla safety car a medical car.

Formule E se každým rokem vyvíjejí. Zatímco v prvním ročníku musely všechny týmy používat stejné vozy, v současnosti už mohou upravovat elektromotor, měniče a převodovku. Od sezony 2018-2019 pak budou možné další úpravy.

Mezi schválenými týmy pro příští sezóny, které zastupují různé automobilky, najdeme ABT Formel E, BMW AG, DS Automobiles, Jaguar Land Rover, Mahindra Racing, NextEV NIO, Penske Autosport, Renault a Venturi Automobiles.

BMW je posledním velkým výrobcem aut, který se přidal k formuli E, ačkoliv už dříve spolupracoval s týmem MS Amlin Andretti, nebo poskytoval elektrické safety car (BMW i8) a elektrické medical car (BWM i3).

zdroj: electrek

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení