Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

BMW na poli elektromobility sebevědomí rozhodně nechybí

  |  Ondřej Miškovský  |  3 komentáře

BMW říká: Nakonec to budeme my, kdo ovládne trh s elektromobily a autonomními vozy.

Továrna v Dingolfingu by tak v souvislosti s nastupující elektromobilitou měla přijmout až 2000 nových zaměstnanců, alespoň to tvrdí BMW.

Ilka Horstmeierová, nová ředitelka závodů Dingolfing BMW Group, zveřejnila tuto zprávu:

“Chceme a nakonec vyjdeme jako vítěz v technologické transformaci našeho průmyslu. A budeme i nadále průkopníkem témat budoucnosti, jako je e-mobilita a autonomní řízení. Zvýšíme počet pracovních míst  při výrobě komponent pro EV vozy až na 2000 v několika příštích letech “

BMW od roku 2013 neukázalo žádnou čistě elektrickou novinku a tak je BMW iNEXT velmi očekáván. A právě závod v Dingolfingu by měl být jeho domovem. iNEXT bude na vrcholu celé řady budoucích elektromobilů od BMW a měl by představovat to nejlepší, co v dané kategorii BMW bude vyrábět. Představit by se měl již v roce 2021 a již nyní probíhají ve výrobě velké změny právě s ohledem na tento čistě elektrický crossover.

BMW taky jedním dechem dodává, že pracuje na zcela nové platformě, která by do budoucnosti umožňovala využít jednu výrobní linku na vozy s různým typem pohonu. Tím by se dosáhlo mnohem vyšší efektivity a automobilka tak bude lépe reagovat na poptávku mezi hybridními nebo čistě elektrickými vozy.

Přestože se BMW i3 zatím prodává stále velmi dobře, BMW se netají tím, že s nástupcem modelu 3 od TESLY se prodeje zhoršují a je potřeba co nejdříve představit adekvátního konkurenta.

Zdroj: electrek

 

 

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PetrStanislavElectroDad Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
ElectroDad
ElectroDad

Tesla Model 3 objektivně snižuje prodeje sedanů premiových značek, jako BMW řady 3. Je dobře že na poli PR kolem elektromobility BMW sebevědomí nechybí… jako všem německým automobilkám. Doufám, že se brzy pochlapí s elektromobily, které budou Tesle důstojnou konkurencí. Mohli by v opačném případě během 5-10 let tvrdě pocítit, že zaspali nečekaně rychlou adopci elektromobilů.
A to ještě budou překvapeni s čím se podaří přijít na EU trh čínským prémiovým automobilkám se svými moderními elektromobily až jim začne být čínský trh malý.

Stanislav
Stanislav

Souhlasím, že německým automobilkám sebevědomí nechybí. A to i přesto, že koncepty i sočasná auta, jsou čím dál méně užitečná, o to více nepraktická, s karoseriemi a čím dál méně vhodnymi pro usnadnění života normálních lidí. Zdá se, že v minulosti, když o vzhledu a technice v autech, místo politiků, rozhodovali automobiloví odborníci, nedocházelo při vývoji k tak násilnému zašlapávání skvěkých technologií a k takovému plýtvání materiálem a energií na scestné projekty, jako nyní. Když evropský automobilizmus bude pokračovat tak, jak to předvádí nyní, dá se předpoládat, že i ty nejsebevědomější evropské značky budou během pár let patři majitelům z… Číst vice »

Petr
Petr

Díky Německu bude elektřina v následujících letech prudce zdražovat.Sbohem elektromobilito! Levnější bude jezdit na zemní plyn.Jak jsem byl do elektrických pohonů nadšený tak už mě to přešlo!

Mobilní zobrazení