Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Berlínská policie jezdí s vodíkovým elektromobilem od Toyoty

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Berlínská policie pořídila do svého vozového parku dvě vodíková auta Toyota Mirai. Pro zdejší provoz jsou prý ideální.

TIP: Toyota věří, že vodíkové elektromobily mohou stát stejně jako hybridy

Nově pořízené vozy byly polepeny v barvách policie a dostaly patřičnou výbavu, včetně policejních majáků, sirény a radiokomunikačního systému. Čas od času s nimi budou jezdit také velitelé.

Toyota Mirai je vodíkový elektromobil, který je poháněný elektrickou energií z vodíkových palivových článků. Díky tomu je tankování celkem rychlé a zabere jen pár minut, ovšem v Berlíně a okolí je zatím k dispozici jen pět vodíkových čerpacích stanic. Součástí pohonného ústrojí je stejně jako u hybridů i baterie, který získává energii rekuperací, tedy při brzdění zpátky a dále tak snižuje spotřebu vozu. Ta činí zhruba 0,76 kg vodíku na 100 km. Dojezd je asi 500 km.

Vodíkový elektromobil je stejně jako bateriový elektromobil lokálně bezemisní (během jízdy nevypouští oxid uhličitý či jakékoli škodlivé látky nebo prach), pouze vypouští vodní páru, která vzniká při chemické reakci ve vodíkovém článku.

Berlínská policie se rozhodla pořídit vodíkové elektromobily, protože se chce podílet na snižování emisí CO2 a zlepšit kvalitu životního prostředí. Jejich program je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení