Autosalon LA 2012: světová premiéra elektromobilu BMW i3 Concept Coupe

1. 12. 2012  |  Jaroslav Opršal  |  komentovat

Autosalon v Los Angeles pomalu začíná a chystá se několik převratných novinek. Mimo jiné světová premiéra elektromobilu od BMW s označením i3 Concept Coupe. Čím se nás pokusí okouzlit?

Značka BMW je pro mnohé znakem luxusu. A tento dojem chce zanechat i na svém připravovaném elektromobilu i3 Concept Coupe. Tento 3-dveřový model s karoserií z uhlíkových vláken je prezentován jako důkaz, že i elektromobil může nabídnout „dynamický výkon“ prostřednictvím technologie BMW eDrive. Tato technologie se opírá o silný elektromotor, který může vyvinout sílu až 170 koní a točivý moment 250 Nm. Svou energii čerpá z lithium-iontové baterie, která také svým umístěním snižuje těžiště vozu, díky čemuž je mnohem lépe manévrovatelné.

Jízdu si můžete zvolit ve 3 různých režimech – Comfort, ECO PRO a ECO PRO+. Comfort je standardní jízdní režim, kde se snaží hlavně maximalizovat požitek z jízdy. Šetrnější je pak ECO PRO, který lépe hospodaří s energií a díky tomu může zvýšit dojezd v porovnání s Comfordem o 20%. ECO PRO+ je navržen tak, aby umožnil co největší dojezd. Rychlost je například omezena na 90 km/h a klimatizace a další funkce jedou na minimum – například jen aby se nezamlžila okna. Některé funkce, jako třeba vyhřívání sedaček, je pak vypnuto úplně.

BMW i3 Concept Coupe by měl dojet do vzdálenosti až 160 km, než ho budete muset znovu připojit do zásuvky. Můžete ho tak využít na více věcí, než jen dojíždění pro nákup. Připravovaný elektromobil od BMW má náhon na zadní kola a vybaven bude množstvím velmi užitečných funkcí, které maximalizují pohodlí a komfort řidiče. Představen bude v oranžovo-černé barvě.

via: electriccarsreport.com

Články: , ,

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Hyundai Kona Electric: první kilometry s SUV elektromobilem

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli očekávaný nový elektromobil Hyundai Kona Electric, který jednoznačně zaujme svým futuristicky laděným vzhledem či dojezdem atakujícím hranici 500… (diskuze 7)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Nejrychlejší auto jedoucí pozadu? Prvenství získal elektromobil

Elektromobily na sebe strhávají čím dál tím větší pozornost. A to nejen svými neustále vylepšovanými specifikacemi a vlastnostmi, ale vlastně i s tím, jak… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 10. 2018

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla Model 3: elektromobil konečně pro… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 17. 10. 2018

ČEZ otevřel rychlonabíjecí stanici na pražské Průmyslové ulici

Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České republice. Nejnovější instalace funguje v areálu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 17. 10. 2018

Létající auto? Toyota připravuje dopravní prostředek budoucnosti

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu – dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít elektropohon napájený bateriemi nebo palivovými… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 16. 10. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení