Autosalon LA 2012: světová premiéra elektromobilu BMW i3 Concept Coupe

1. 12. 2012  |  Jaroslav Opršal  |  komentovat

Autosalon v Los Angeles pomalu začíná a chystá se několik převratných novinek. Mimo jiné světová premiéra elektromobilu od BMW s označením i3 Concept Coupe. Čím se nás pokusí okouzlit?

Značka BMW je pro mnohé znakem luxusu. A tento dojem chce zanechat i na svém připravovaném elektromobilu i3 Concept Coupe. Tento 3-dveřový model s karoserií z uhlíkových vláken je prezentován jako důkaz, že i elektromobil může nabídnout „dynamický výkon“ prostřednictvím technologie BMW eDrive. Tato technologie se opírá o silný elektromotor, který může vyvinout sílu až 170 koní a točivý moment 250 Nm. Svou energii čerpá z lithium-iontové baterie, která také svým umístěním snižuje těžiště vozu, díky čemuž je mnohem lépe manévrovatelné.

Jízdu si můžete zvolit ve 3 různých režimech – Comfort, ECO PRO a ECO PRO+. Comfort je standardní jízdní režim, kde se snaží hlavně maximalizovat požitek z jízdy. Šetrnější je pak ECO PRO, který lépe hospodaří s energií a díky tomu může zvýšit dojezd v porovnání s Comfordem o 20%. ECO PRO+ je navržen tak, aby umožnil co největší dojezd. Rychlost je například omezena na 90 km/h a klimatizace a další funkce jedou na minimum – například jen aby se nezamlžila okna. Některé funkce, jako třeba vyhřívání sedaček, je pak vypnuto úplně.

BMW i3 Concept Coupe by měl dojet do vzdálenosti až 160 km, než ho budete muset znovu připojit do zásuvky. Můžete ho tak využít na více věcí, než jen dojíždění pro nákup. Připravovaný elektromobil od BMW má náhon na zadní kola a vybaven bude množstvím velmi užitečných funkcí, které maximalizují pohodlí a komfort řidiče. Představen bude v oranžovo-černé barvě.

via: electriccarsreport.com

Články: , ,

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

NOVÉ ČLÁNKY

Názor: 4 elektrické vozy, které změní svět jednou provždy

Elektromobilová revoluce již odstartovala. Nicméně největší vlna, která změní svět jednou provždy, nás v příštích pár letech teprve čeká. Dnešní elektrické vozy ujedou klidně… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

ČEZ díky dotacím pořídil nové elektromobily Hyundai Ioniq

Pětice nových elektromobilů poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění pracovních povinností. Počet elektromobilů jezdících po silnicích České republiky aktuálně překročil hranici… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Test Volkswagen e-Golf: seznámení s Automobilem

Ano, skutečně jsem ve slově Automobil napsal velké A. Právě elektrický Golf se totiž stane u mnoha z nás prvním elektromobilem, do kterého nasednou…. (diskuze 0)

Tomáš Drahoňovský  |   publikováno: DNES

Apple by mohl představit vlastní auto již v roce 2023

Apple údajně nekončí s myšlenkou vyrobit vlastní automobil. Stát se tak má nejdříve v rozmezí let 2023 až 2025. Tip: Apple má zelenou. V Kalifornii… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

e-Golfem po Praze. Vyzkoušeli jsme službu E-carsrent

Vyzkoušeli jsme, jaké je to jezdit s elektrickým Volkswagenem e-Golf po Praze. Pro tyto účely jsme si vybrali službu E-carsrent, která představuje největší půjčovnu… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení