Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Autopilot Tesly se nově na křižovatce umí rozjet na zelenou. Ne však vždy

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Tesla neustále vylepšuje svého autopilota, který kvůli legislativě má smysl hlavně v domovských Spojených státech, nikoliv však třeba v Evropě potažmo České republice. Přesto je zajímavé sledovat, jak postupně přibývají nové, klíčové funkce, kterou jsou na cestě za 100% autonomním řízením.

Aktivace autopilota Tesly | foto: Tesla

TIP: Tesla zdraží Autopilota o zhruba 25 000 Kč. Až plně nahradí řidiče, bude stát 2,5 milionu

Začátkem letošního roku Tesla vylepšila autopilota o funkci, díky které vůz dokáže rozpoznat semafory či stopku a sám zastaví. Kvůli bezpečnosti však následně musel člověk dát pokyn, aby se auto zase rozjelo.

To se ale nyní mění a první zákazníci už hlásí, že s novým updatem se dokáže elektromobil i sám na křižovatce rozjet, když na semaforu padne zelená. Nefunguje to však vždy, například pokud jste prvním autem před semaforem nebo pokud jste v odbočovacím pruhu. Funguje to, pokud před vámi stojí nějaké auto a přes křižovatku jedete pouze rovně.

Možná si teď říkáte, že stejnou funkci již nyní víceméně plní adaptivní tempomat, který se také umí přes křižovatku rozjet, když se rozjede auto před vámi. Rozdíl je v tom, že tentokrát navíc Tesla kontroluje barvy na semaforu a vašemu autu nedovolí se rozjet za autem před vámi, pokud svítí červená. Tím se opět autopilot zdokonaluje.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení