Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Audi chystá špičkový elektromobil A9 e-tron. Má přinést ty nejlepší technologie

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Nové, plně elektrické Audi A9 e-tron bude výkladní skříní těch nejlepších a nejmodernějších technologií, které se posléze dostanou i do ostatních elektrických vozů značky.

Koncept Audi Aicon, který má posloužit jako vzor pro nové Audi A9 e-tron | foto: Audi

TIP: Audi má v současné době více platforem pro elektromobily než elektromobilů

Má to být super-elektromobil

Plně elektrický vlajkový model má vzít inspiraci u konceptu Audi Aicon, měl by být zhruba o velikosti A7 a uvnitř kabiny by mělo být prostoru tolik jako v A8. To nejzajímavější však nebude design, jako spíše to, co se skrývá uvnitř. Audi A9 e-tron bude využívat nejpokročilejší hnací ústrojí společnosti, technologii bateriových článků a autonomní prvky řízení. Bude obsahovat 5G konektivitu, Car-to-X komunikaci a rozšířenou realitu.

Audi A9 e-tron tedy bude vlastně takový super-elektromobil. Má být odpovědí na připravovaný Mercedes EQS, který se snaží taktéž o vyvinutí co nejluxusnějšího a technologiemi nabitého vozu. Ale samozřejmě také bude chtít strhnout pozornost a ukázat svaly před Teslou.

Představení by mohlo proběhnout zhruba v roce 2024, takže je ještě opravdu hodně předběžné mluvit o nějakých specifikacích. Snad jen dojezdem pokud by se A9 e-tron inspiroval u konceptu Aicon, tak by zvládl 800 km na jedno nabití. Ale za 4 roky už mohou být technologie baterií zase jinde a klidně nemusí být nereálný ani dojezd přes 1 000 km. Každopádně A9 e-tron má přinést to nejlepší a pak se jeho technologie dostanou i do ostatních elektroaut značky.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení