Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Atlis představuje těžkou váhu – elektrický pickup XT

  |  Luboš Sochr  |  1 komentář

Zdá se, že trh s elektrickými pickupy se nadále rozšiřuje. Na scénu přichází nová společnost Atlis Motor Vehicle. Atlis říká, že jeho elektrický pickup XT patří mezi to nejlepší, co bude v tomto segmentu k dispozici.

Podle automobilky bude vůz velmi konfigurovatelný, zejména co se týče baterie a dojezdu. Ten má být v maximální konfiguraci až 800 km. Impozantní je také udávaná hmotnost taženého břemene, která je až do 15.875 kg. Užitečná hmotnost samotného vozu je až do 2268 Kg. Atlis XT je považován za pickup v plné velikosti a na rozdíl od Rivian R1T lze jeho délku korby zvolit 2 nebo 2,4 metru. Je zřejmé, že se jedná o větší vůz než Rivian. Atlis navíc ještě nabízí úložný prostor pod přední kapotou, tedy tzv. frunk.

Jak již bylo zmíněno, existují různé druhy konfigurací. Například v závislosti na tom, jak těžké břemeno má majitel v plánu tahat, má Atlis XT konvenční vlečnou schopnost mezi 2.268 až 9.072 kg. Avšak v konfiguraci s tzv. pátým kolem pro tahání přívěsů s otočnou ojí může táhnout 4.536 až 15.875 kg.

K dispozici je standardní kabina pro posádku, která pojme až 6 osob. Nabízí vzduchové odpružení (nezávislé ve všech čtyřech rozích) se světlou výškou 30,5 cm. Ale pro extrémnější použití je k dispozici speciální „terénní“ verze s delším zdvihem odpružení a výškou 38,1 cm. Objevit by se měla také verze se zdvojenými koly na zadní nápravě.

Přesné údaje o jednotlivých verzích baterie zatím nejsou známé, ale vypadá to, že se budou nabízet 3 verze. Dle firmy Atlis však i nejmenší verze má mít dojezd stále 480 Km. Střední konfigurace nabídne dojezd 640 km a výše uvedená maximální verze 800 km. Samozřejmě lze předpokládat, že se jedná o hodnoty bez zátěže. Dobíjení má trvat jen 15 minut, ačkoli specifikace a podrobnosti nebyly zveřejněny.

Pokud jde o výkon, zrychlení z 0 na 96 km/h by mělo být dosaženo za 5 sekund. I plně naložený Atlis XT však může zrychlit za pouhých 18 sekund. Atlis používá to, co nazývá svou platformou XP. Ta využívá 4 nezávislé elektrické motory, jeden pro každé kolo.

Přestože společnost Atlis zdaleka ještě nemá zajištěné financování výroby, doufá, že bude spuštěna někdy v roce 2020. V tuto chvíli však nejsou k dispozici žádné informace o cenách.

Zdroj: insideevs.com

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kroc Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
kroc
kroc

Páté kolo v konfiguraci je myšleno připojení s návěsovou točnou. No překladač vám to neřekl, ten to neví, obecné znalosti googl nedá.

Mobilní zobrazení