NOVÉ ČLÁNKY

V Číně zvažují další dotace na elektromobily

Čína je nejen největší automobilový trh na světě, ale také největší trh s elektromobily. Skoro by se dalo říci, že pokud uspějí elektromobily zde,… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 21. 2. 2020

Cupra e-Racer je elektromobil na závodní okruhy

“Jsme přesvědčeni o tom, že budoucnost motoristického sportu je v elektromotorech a ETCR je jen prvním krokem tímto směrem.” tvrdí španělská značka, která přichází… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 21. 2. 2020

Co řekl Elon Musk na to, že si Bill Gates pořídil elektromobil od Porsche?

Bill Gates sice ocenil přínos Tesly, ale jeho prvním elektromobilem se stal pro některé možná trochu překvapivě Taycan od Porsche, nikoliv Tesla. O rozhovoru,… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: 21. 2. 2020

Taycan je novým rekordmanem na čtvrt míle

Podle testu serveru MotorTrend se Porsche Taycan s pohonem všech kol stalo novým rekordmanem mezi elektromobily. TIP: Policie zastavila splašený Taycan, který se řítil… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 21. 2. 2020

Souboj Roadsteru a Cybertrucku nepřekvapivě vyhraje ten méně hranatý

Zrychlení. Magický parametr, kvůli kterému jsou Tesly proklínány, kdykoliv se ukáží na závodech ve sprintu. Tam totiž i neupravený elektromobil má solidní šance proti… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 21. 2. 2020

Prorok mezi elektroauty? Hyundai ukáže v Ženevě nový koncept Prophecy

Hyundai prozradil, že na letošní autosalon do Ženevy přiveze nový koncept auta do zásuvky, který pojmenoval Prophecy, tj. česky Proroctví. TIP: Renault ukázal parádní… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: 20. 2. 2020

Audi jde jinou cestou, než konkurence. Má hned čtyři elektromobilové platformy

Někteří vsázejí na univerzální platformu pro elektromobily, ale u Audi jdou přesně opačnou cestou. TIP: Ford bude používat elektrickou platformu MEB od Volkswagenu První… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: 20. 2. 2020

GreenGo carsharing začíná fungovat v Praze. Jezdí se jen s elektromobily

V Praze dnes odstartoval nový carsharing GreenGo, který nabízí vlastní flotilu sdílených aut pro každého. Ať už jste pražák nebo jen turista, můžete po… (diskuze 5)

Luboš Srb  |   publikováno: 20. 2. 2020

Kanaďané chtějí rekord s Teslou. Mají ujet téměř 5 000 km za 3 dny

Dva Kanaďané chtějí přejet celý kontinent napříč Kanadou v Modelu 3 Performance v co nejkratším čase, aby světu a všem těm neustálým odpůrcům dokázali,… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 20. 2. 2020

Volkswagen slibuje pořádný terénní elektromobil

Volkswagen slíbil 20 nových elektromobilů do roku 2025. Zatím jsme viděli už spoustu konceptů, slyšeli a četli, jak to bude všechno úžasné a sluníčkové,… (diskuze 2)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 20. 2. 2020

Kácení lesa pro Gigafactory 4 by mělo pokračovat příští týden

Nedaleko Berlína bude vybudována nová Gigafactory, pro kterou bylo třeba vykácel kus lesa. To se ovšem nelíbilo ekolidem, kteří si u soudu vymohli dočasné… (diskuze 19)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 20. 2. 2020

Anytime carsharing přináší nový tarif na hodinu i více kilometrů v ceně

Carsharing Anytime, který působí v Praze s hybridními Toyotami Yaris, přináší opět nové podmínky pro zákazníky. TIP: Elektromobily pro nás nejsou téma, říká šéf… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 20. 2. 2020

Tesla pracuje na nové 110kWh baterii pro nevídaný dojezd

Už tak mají Tesly solidní dojezd, ale s novou, v současné době vyvíjenou baterií by to mělo být ještě lepší. TIP: Tesloop vysvětluje, jak… (diskuze 48)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 20. 2. 2020

Nevadská Gigafactory se rozrostla o jednu budovu. Patrně na výrobu Tesly Semi

Tak trochu nenápadně přibyla továrně Tesly v americké Nevadě jedna budovat. Není to ověřené, ale podle všech dostupných informací by měla sloužit patrně k… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 20. 2. 2020

Jaguaru I-Pace si vloni celosvětově prodalo 17 355 kusů

Jaguar I-Pace je bezpochyby nádherný elektromobil, navíc získal titul Evropské auto roku 2019. Bohužel, k úspěchu to nestačilo. TIP: Test Jaguar I-Pace: jen omylem… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 19. 2. 2020

Cybertruck od Tesly už má rekordních 500 000 předobjednávek

Tesle se povedl dost husarský kousek. Ačkoliv její nejnovější produkt v podobě Cybertrucku přijde asi nejvíce lidem jako nejošklivější ze všech elektromobilů Tesly, počet… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: 19. 2. 2020

Ženevský autosalon zažije elektrickou ofenzívu Renaultu

Autosalon Ženeva 2020 už se nezadržitelně blíží a spolu s ním přicházejí první informace o chystaných premiérách. TIP: Hybridní technologie E-TECH: Renault zužitkoval zkušenosti… (diskuze 1)

Luboš Srb  |   publikováno: 19. 2. 2020

Tesla pokukuje po levnějších čínských bezkobaltových bateriích

Automobilka Tesla se možná odkloní od své dosavadní “bateriové strategie”, což by bylo dost nečekané. TIP: Proč Tesla koupila firmu Maxwell? Chce vyrábět revoluční… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 19. 2. 2020

Francouzská logistická firma Chronopost pořídí 420 elektrododávek VW e-Crafter

Volkswagen v průběhu příštích dvou let dodá rekordní počet 420 plně elektrických vozů e-Crafter – což je dosud největší objednávka e-Crafterů – francouzské společnosti Chronopost,… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 19. 2. 2020

Přijdou plně elektrická BMW řady 5 a 7

Elektrifikace se nevyhýbá ani luxusnímu segmentu automobilů. BMW sice v současné době trochu ztrácí krok, nicméně v následujících dvou letech to bavorští hodlají dohnat…. (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 19. 2. 2020

Model 3 si drží nejvyšší zůstatkovou hodnotu ze všech ojetin

Pořízení lehce ojetého elektromobilu se nemusí tak úplně vyplatit. Tesly si nečekaně dobře drží hodnotu a tak se spíše než roční ojetinu, vyplatí koupit… (diskuze 3)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 19. 2. 2020

Test Volkswagen Passat GTE (2020): krok správným směrem

Sen českých i německých manažerů o poloelektrickém sedanu přihází ve své druhé generaci a pro Čechy má ještě jeden skrytý význam. Nechává totiž nahlédnout… (diskuze 1)

Tomáš Drahoňovský  |   publikováno: 18. 2. 2020

Bill Gates si pořídil elektromobil od Porsche a ocenil přínos Tesly

Technologický youtuber Marques Brownlee měl tu možnost vyzpovídat Billa Gatese, zakladatele Microsoftu a jednoho z nejbohatších lidí na světě. Bavili se mimo jiné i… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 18. 2. 2020

Cadillac ukáže svůj první elektromobil v dubnu

Podle dostupných informací bychom se brzy měli dočkat představení prvního elektromobilu z dílen slavné americké značky. TIP: GM chce postavit Cadillac do konkurenční pozice… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 18. 2. 2020

Tak nejen Tesly. Už shořelo i Porsche Taycan

Čas od času se stane, že začne z ničeho nic hořet auto. Nehledě na druh pohonu. U elektromobilů je to ale takový trochu strašák,… (diskuze 4)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 18. 2. 2020
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.