NOVÉ ČLÁNKY

Mercedes nabídne i AMG verzi elektromobilu EQS

Automobilka Mercedes-Benz umí dělat celkem solidní elektromobily, a na mysli mám jejich prvotinu EQC (test). V porovnání s tím, co má přijít, je to ale… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES

Tesly budou startovat podobně jako nejrychlejší suchozemské zvíře na světě

S technologií vzduchového odpružení, které dostaly Model S a Model X, se Tesle otevřely další možnosti jak vylepšit své vozy. TIP: Adaptivní tlumiče nových… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Do roku 2030 má po Praze jezdit každý druhý autobus na elektřinu

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila Koncepci využití alternativních paliv v podmínkách autobusové dopravy Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Z ekologického… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: VČERA

Model S Plaid je dle Muska příliš složitý. Dostane nakonec jen dva motory?

Prototyp se ukázal ve skvělém světle na Nürburgringu, ale dost možná finální verze nakonec nebude tak radikální, jak se očekává. TIP: Tesla Model S… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Test JAC iEV7S: z Číny až do České republiky

Čína je největším automobilovým trhem na světě. A už roky po sobě vévodí také prodejům elektromobilů a obecně aut do zásuvky, neboť je tamní… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Jak vypadá plicní ventilátor vyráběný Teslou? Má displej a řídící jednotku z Modelu 3

Tesla, stejně jako mnoho dalších automobilek, se snaží v současné chvíli pomáhat výrobou plicních ventilátorů. TIP: Tesla bude pomocí své logistické sítě rozvážet plicní… (diskuze 2)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Volkswagen e-Golf má zůstat ve výrobě až do září. Můžou za to problémy s ID.3?

Elektromobil Volkswagen e-Golf měl ve výrobě nahradit nový, čistokrevný model ID.3, ovšem nakonec se má údajně vyrábět déle. TIP: Podívejte se, jak zahálí Volkswageny… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA

Sandy Munro je nadšený z Modelu Y. Oproti Modelu 3 je daleko lépe vyrobený

Známý odborník na výrobu automobilů a výrobní procesy, Sandy Munro, se detailně podíval na nový Model Y. Tesla tento elektromobil dobře promyslela a výroba… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Lobbistické skupiny se opět snaží zpomalit nástup elektromobilů. Záminkou je koronavirus

Koalice zástupců automobilových lobbistických skupin zaslala dopis Evropské komisi s žádostí o uvolnění pravidel přísných emisních limitů. TIP: Téměř 10 % aut na českých… (diskuze 7)

Ondřej Miškovský  |   publikováno: 5. 4. 2020

Tesly mají s novým updatem možnost přehrát video ze Sentry Mode přímo v autě

Sentry Mode umí docela slušně ohlídat auto. V případě, že se kolem něco podezřelého děje, zapnou se kamery a nahrávají. To může významně pomoci… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 5. 4. 2020

VW chystá další nejméně 3 plug-in hybridy pro rok 2020. Budou to předělané známé modely

Volkswagen má na poli elektrifikace velké plány, ale není to jen o elektromobilitě. Důležité jsou i plug-in hybridy, coby přechodový stupeň od spalováků k… (diskuze 0)

Ondřej Miškovský  |   publikováno: 5. 4. 2020

Anketa: Jaké jsou podle vás největší výhody elektromobilů?

Na stránkách Elektrickevozy.cz, největšího českého online magazínu o elektromobilech, se každý týden skrze speciální seriál článků vyptáváme našich čtenářů na to, jak by měl… (diskuze 11)

redakce  |   publikováno: 4. 4. 2020

Tesla v ČR zaznamenala meziroční nárůst prodejů o téměř 5 000 %

Svaz dovozců automobilů zveřejnil nejnovější čísla prodejů nových aut za březen. Navzdory největšímu poklesu měsíčních registrací vozidel v historii kvůli koronavirové situaci naopak raketově… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 3. 4. 2020

Češi nejsou v otázce ceny elektromobilu jednotní, ukázaly výsledky naší ankety

Od minulé soboty 28. března jste mohli téměř celý týden hlasovat v anketě největšího českého online magazínu o elektromobilech, Elektrickevozy.cz, o tom, jak moc se může… (diskuze 7)

redakce  |   publikováno: 3. 4. 2020

Tesla předčila očekávání a zaznamenala rekordní čtvrtletí

Tesla vstoupila do nového roku 2020 pravou nohou. A hned první čtvrtletí odstartovala novým rekordem, navzdory koronavirové krizi, která přišla ke konci sledovaného období…. (diskuze 29)

Luboš Srb  |   publikováno: 3. 4. 2020

Konec spalováků? Už 3 ze 4 nově prodaných vozů v Norsku jsou do zásuvky

Norsko je zemí elektromobilům zaslíbenou. A naopak konvenční, spalovací auta postupně a jistě vymírají. ANKETA: Jak moc se může lišit cena elektromobilu oproti konvenčnímu… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: 3. 4. 2020

Futuristický Cybertruck si předobjednalo již 600 tisíc lidí

Předobjednávky vozu Tesla Cybertruck přesáhly 600 tisíc a zdá se, že jsou na cestě k milionu. K dosažení této významné mety by mělo dojít… (diskuze 5)

Samuel Novotný  |   publikováno: 3. 4. 2020

Richard Hammond se odvážil na výlet s Teslou Model X

Britský televizní moderátor Richard Hammond se vydal se svou manželkou na kratší výlet v Tesle Model X. Zajímavé momenty z výletu zachytili ve videu…. (diskuze 8)

Samuel Novotný  |   publikováno: 3. 4. 2020

Toyota jde do elektromobilů společně s čínským BYDem!

Ještě v loňském roce největší výrobce elektromobilů na světě, čínský BYD (než jej předstihla Tesla), dnešním dnem spojuje své síly s největším a nejhodnotnějším… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 2. 4. 2020

Kaufland už má nabíjecí stanice u celkem 21 prodejen

Obchodní řetězec Kaufland má v ČR přes 130 prodejen, přičemž nabíjet elektromobil už je možné na celkem 21 prodejnách. Do budoucna se má počet… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 2. 4. 2020

Koronavirus ukazuje, jak může vypadat čistší budoucnost s elektromobily

Všechno špatné je leckdy nakonec také pro něco dobré. A očividně to platí i pro koronavirus. TIP: Další studie prokazuje, že elektromobily jsou ekologičtější… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 2. 4. 2020

ABB slaví. V ČR už má v provozu 200 nabíjecích stanic

ČR sice na poli elektromobility patří stále mezi nejzaostalejší země v Evropě, což rozhodně není dobrá vizitka, nicméně jsou tady občas i nějaké ty… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 2. 4. 2020

Audi má v současné době více platforem pro elektromobily než elektromobilů

Audi se pochlubilo svými plány, které jsou velice odvážné, nicméně jejich plnění se daří více, než je tomu u Volkswagenu. TIP: Audi jde jinou… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 2. 4. 2020

Rivian se pochlubil parádním videem ze své továrny

Na Rivian se občas tak trochu zapomíná, když se tvrdí o Tesle, že nemá konkurenci. Ano, zatím ji skutečně asi nemá, ale jestli jí… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 2. 4. 2020

Peugeot získal se svými elektrifikovanými vozy prestižní ocenění za design

Nové modely Peugeot 208 a Peugeot 2008, které jsou nabízené i ve variantách se 100% elektrickým pohonem, byly oceněny v rámci Red Dot Design… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 2. 4. 2020
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.