NOVÉ ČLÁNKY

Prodeje elektromobilů v Číně závratně rostou

Říše středu není zrovna pověstná svým postojem k ekologii. O to zajímavější je, že tam elektromobily a jejich popularita vcelku slušně roste. Řečí čísel… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 22. 6. 2018

Agentura Bloomberg prorokuje pokles cen baterií

Prodeje elektromobilů v obrovské míře ovlivňuje cena baterií. Je to největší brzda tohoto odvětví průmyslu. Jak se ale zdá, tak se začíná blýskat na… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 22. 6. 2018

Tesla plánuje 3 nové gigatovárny. Jedna bude stát v Evropě

Gigatovárny od společnosti Tesla slibují revoluci na poli baterií, alespoň pokud jde o snížení výrobní ceny a následného zacházení s recyklací baterií. Ale také… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 22. 6. 2018

Toyota si patentovala elektroauto se šlapacím pohonem

Elektromobilita s sebou nese spoustu nových, neotřelých řešení, která se mohou časem ukázat jako vskutku geniální. A proto si je výrobci raději patentují. Těžko… (diskuze 3)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 22. 6. 2018

Čína vyvíjí brutálně rychlé nabíjení pro elektromobily

V nejnovější prezentaci čínské energetické firmy State Grid Corporation of China se objevila informace o tom, že se pracuje na novém standardu pro opravdu neskutečně… (diskuze 5)

Martin Skořepa  |   publikováno: 21. 6. 2018

Nové plug-in hybridní Volvo V60 (2019) dává sbohem dieslu

Nejnovější vůz od švédské automobilky Volvo dokazuje, že doba dieslových aut skončila. Volvo V60 nyní poprvé vsází na plug-in hybridní pohon, který se skládá… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 21. 6. 2018

Očima autopilota Tesly: takhle vidí situaci na silnici (video)

Společnosti jako je Tesla neustále zdokonalují software, který umožňuje tzv. bezpilotní řízení. Jak přesně to funguje a co vidí autopilot? Podívejte se. Tip: Autopilot Tesly… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 21. 6. 2018

Toyota Camry v Evropě rozšiřuje nabídku hybridních vozů

Flotila hybridních vozů japonské značky Toyota se rozrůstá o nového, již osmého člena, který bude nabízený v Evropě. Nová Toyota Camry chce upevnit postavení… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 21. 6. 2018

Nukleární baterie má 10x vyšší kapacitu. Prototyp už existuje

Princip nukleárních baterií je poměrně známý. Teď se však zdá, že bychom se mohli brzy dočkat i reálného nasazení v čím dál běžnějších zařízeních…. (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: 20. 6. 2018

Uber chce řidiče s elektrickými vozy. A nabízí jim výhody

Uber je další velkou společností, která podporuje rozvoj elektrifikace aut a chce se zasadit o čistší život ve městech. Tip: Uber začal stavět svou vlastní… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 20. 6. 2018

V Česku vznikla exkluzivní edice elektrických BMW i8 a i3

Česká pobočka automobilky BMW připravila mimořádně exkluzivní sběratelskou edici modelů BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition. Tip: David Pastrňák bude jezdit plug-in hybridním sporťákem… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 20. 6. 2018

Mitsubishi Outlander PHEV (2019) má nepatrně delší dojezd

Plug-in hybridní Mitsubishi Outlander PHEV (2019) debutoval již v březnu v Ženevě. A zanedlouho se na evropském trhu dostane do prodeje. Je to právě starý… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: 20. 6. 2018

Automobilky Nissan a Renault přestávají věřit autům na vodík

Nissan s Renaultem opouštějí alianci automobilek, které se snažily společnou silou zasadit o rozvoj aut s vodíkovým pohonem. Více věří elektromobilům. Tip: Elektřina jasným pohonem… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 19. 6. 2018

Sabotáž v Tesle? Zaměstnanec poškozoval výrobu a kradl data

V americké automobilce Tesla právě zažívají jednoznačně nejdůležitější období roku a dost možná i celé své existence, když navyšují výrobu očekávaného elektromobilu Model 3… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: 19. 6. 2018

První sraz majitelů elektrických BMW proběhne již 20. června

Setkání BMW iLECTRIC DAY má připraveno mnoho zábavy, ale také informací ze světa elektrické mobility. Připraveny jsou i jízdy na okruhu. Od roku 2013… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: 18. 6. 2018
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení